Czy da się zarobić na opcjach binarnych ?

Opcje binarne nieznacznie różnią się od rynku forex czy zakładów bukmacherskich – choć na każdym z tych rynków da się nieźle zarobić – posiadając odpowiednią wiedzę i przygotowanie. Dlatego też większości osób, którym nie udało się w tych sposobach zarabiania przechodzą dziś na opcje binarne.

Czy można jednak traktować to jako sposób zarabiania przez internet?

Z pewnością tak. Wymaga to jednak od tradera wiele nauki, poznania strategii oraz panowania nad emocjami.

Wielu początkujących zachwyca się faktem, że da się tutaj zarobić w przeciągu dosłownie jednej minuty. Owszem takie krótkoterminowe opcje cieszą się dużą popularnością głównie początkujących, którzy nie mają żadnego pojęcia w co inwestują swoje pieniądze i bazują na swoim szczęściu.

Bo w większości przypadkach nie można mówić tutaj o niczym innym, gdyż w tak krótkim czasie może zdarzyć się wszystko, a różnice między kursami są naprawdę nieznaczne. W miarę czasu, kiedy będziemy chcieli dogłębniej poznać opcje binarne poznamy wiele strategii, które często zależne są od naszego stopnia zaawansowania.

 

Oprócz tego nie można zapomnieć o własnej wiedzy.

Zauważmy bowiem w co możemy inwestować – w rynek walut, akcji, surowców i towarów, a także w rynek indeksów. Jeśli od dawna interesujemy się np. rynkiem złota to warto głównie tam inwestować swoje pieniądze.

Dzięki naszej wiedzy jesteśmy w stanie przewidzieć ruchy, które mogą dla nas zaprocentować. Najlepiej zatem łączyć szczęście z wiedzą i odpowiednią strategią. Przy tym wszystkim ważne są nasze emocje. Kiedy wybieramy opcje na czas dłuższy niż kilkanaście minut możemy obserwować jak często wykres spada i znów ma tendencję zwyżkową. W tym przypadku również należy grać „chłodną głową”.

Musimy mieć jednak świadomość, że opcje binarne nie zapewnią nam cały czas tylko wygranych, nawet jeśli dysponujemy ogromną wiedzą.

Patrząc jednak na możliwości tego rynku, który cały czas prężnie się rozwija należy wiedzieć, że i tutaj nie ominą nas przegrane.

A jeśli chcemy czerpać zyski z opcji binarnych to nasze zyski muszą liczyć co najmniej 60%, byśmy nie byli zbyt stratni i mogli mówić, że zarabiamy na opcjach binarnych.