Jak inwestować i gdzie w opcje binarne?

przez Blog o inwestowaniu

Kiedy już zdecydowaliśmy się zacząć inwestować w opcje binarne jedną z najważniejszych czynności, które musimy teraz wykonać to założenie konta o odpowiedniego brokera. Nie jest to prosta sprawa, a ofert nie jest mało. Dlaczego więc tak trudno wybrać odpowiedniego brokera do gry na opcjach binarnych?

 

Po pierwsze i najważniejsze niektóre firmy stosują dziwne sztuczki, na których oczywiście tracimy. Po drugie każda z tych platform oferuje nam zupełnie coś innego. Oprócz tego, że każda z nich nastawiona jest głównie na opcje binarne to możemy zauważyć, że niektórzy kuszą nas bonusami, niskimi stawkami, jeszcze inny proponują nam dobrze rozbudowaną platformę.

 

Gdzie inwestować by zarabiać?

Dla niektórych wybór brokera dla opcji binarnych możemy być prosty i szybki – początkującym zależy na ciekawych bonusach i niskich stawkach.

Warto jednak myśleć przyszłościowo. Bo co jeśli na opcjach binarnych zaczniemy zarabiać coraz większe kwoty?

Wtedy początkowe wymagania jakimi były bonusy czy niskie stawki nas już nie będą interesowały. Niektórzy w tych przypadkach szukają opinii innych użytkowników na temat brokerów. Na forach faktycznie coraz więcej możemy ich znaleźć. Nie powinniśmy jednak brać ich bardzo do serca.

 

Po pierwsze ludzie mogą się źle wypowiadać na temat danego brokera, gdyż tak przegrali swoje wszystkie pieniądze przez swoją niewiedzę. Poza tym brokerzy kupują dobre opinie. W końcu nie wszyscy wygrywają, a oni również muszą zarobić.

Początkujące gracze dają im najwięcej zarobku, gdyż często grają bez żadnej wiedzy, strategii. Jedno jest pewne – nie znajdziemy idealnego brokera. Każdy z nich ma negatywne opinie, a ten, którego możemy wybrać może ich mieć po prostu mniej. Przy wyborze brokera warto spojrzeć czy w swojej ofercie mam możliwość grania na koncie demo. Dla zupełnego laika taka opcja możemy być naprawdę zbawienna. Możemy przede wszystkim zobaczyć jak działa cały ten system. Być może wyciągniemy jakieś wnioski.

Co ciekawe wielu brokerów nie oferuje takiej opcji. A jeśli już to jest to usługa z ograniczonym czasem. Zatem od razu po rejestracji konta mamy np. możliwość tylko tydzień grania na koncie demo.

 

Jeszcze inny brokerzy wymagają mimo wszystko złożenia depozytu, by korzystać z konta demo. Lecz tutaj nie ma większych problemów, gdyż potem możemy te pieniądze w całości wypłacić. Konta demo nie odzwierciedlają w zupełności inwestycji w opcje binarne.

Inaczej myślimy wiedząc, że możemy stracić wirtualne pieniądze, a inaczej kiedy jest to już prawdziwa gotówka. Kolejną kwestią sporną przy wyborze odpowiedniego brokera jest to czy mamy do czynienia z brokerem regulowanym. Wielu użytkowników uważa, że powinniśmy wybierać tylko spośród tych ofert, które są regulowane.

 

Rynek opcji binarnych

W praktyce wygląda to tak, że nie musimy się tym tak bardzo kierować.

Rynek opcji binarnych rozwija się tak szybko, że niektóre instytucje twierdzą, że zaliczamy to do hazardu i takie też licencje powinni posiadać brokerzy. Kwestia jest jednak skomplikowana, bo jeśli dane państwo europejskie taką licencję otrzyma to również inne kraje będą musiały się o nie starać.

Z pewnością z biegiem czasu to wszystko się zmieni. Mimo to dla nas, zwykłych inwestorów opcji binarnych ten fakt nie powinien być najważniejszy. To, że dany broker jest nieregulowany nie oznacza, że działa nielegalnie. Zatem wydaje się, że wybór odpowiedniego brokera powinniśmy ustalić na zasadzie własnych potrzeb.

 

Warto tutaj wspomnieć o brokerach, z których absolutnie nie należy korzystać, gdyż stosują oni nieczyste praktyki wobec swoich klientów.

To chociażby Finpari (posiadający fałszywą licencję), BancDeBinary (manipuluje wykresami) czy OptionRally (zdarza im się nie wypłacać pieniędzy).

To absolutnie czarna lista brokerów. Są jednak i tacy, których warto polecić. A zaliczyć do nich możemy Dukascopy (cieszy się niezmiernie bardzo dobrą opinią, to marka znana na całym świecie), OptionTrade (firma z długim stażem, która również działa na rynku forex) czy TopOption – to jedne z najlepszych platform opcji binarnych wartych naszej uwagi.


Zostaw komentarz

*