Nasze emocje, a inwestowanie w opcje binarne

przez Blog o inwestowaniu

Nie jesteśmy maszynami – czujemy. To główna nasza wada w przypadku inwestowania w opcje binarne. Strategie, posiadana wiedza, codzienne czytanie wiadomości i wiele innych czynników mają się nijak do naszych emocji.

Tak naprawdę w ogóle nie powinny się pojawiać podczas inwestowania, ale to nie takie proste. Mimo wszystko warto nad tym pracować.

Pierwsze różnice są zauważalne porównując nasze poczynania na koncie demonstracyjnym, a tym prawdziwym, kiedy w obieg idą nasze pieniądze.

 

Inwestycja w tym przypadku wygląda w wielu przypadkach zupełnie inaczej – na koncie demo potrafiliśmy inwestować z zyskiem, a przechodząc na prawdziwe pieniądze osiągamy same straty.

 

Czy można temu zapobiec? Skąd się biorą nasze emocje?

Oczywiście głównie z pierwszych napotykanych porażek. To nakręca dalszą spiralę, czujemy strach przez kolejną inwestycją, a przecież musimy to zrobić. W tym przypadku musimy już na początku mieć świadomość, że niekiedy może zdarzyć się dzień na tzw. minusie. To nic dziwnego. Nie możemy do tego przejść na porządku dziennym, ale takie pojedyncze dni również wpisane są w tę formę inwestycji.

Najgorsze co może nas jednak spotkać to brak wiary w siebie. Po kilku porażkach faktycznie takie emocje mogą się pojawić.

 

Co wtedy? Być może warto zrobić sobie kilka dni wolnego?

Nie jesteśmy robotami, które dzień w dzień analizują, sprawdzają… Podczas naszego „urlopu” możemy odpocząć psychicznie. To bardzo ważne, ponieważ zazwyczaj w tym czasie możemy zauważyć błędy, które dotychczas popełnialiśmy. A być może dojdziemy do wniosku, że opcje binarne jednak nie są dla nas, ponieważ nie jesteśmy w żaden sposób poradzić sobie z emocjami. Jeśli mamy silną wolę to możemy z tym walczyć.

Nasze porażki traktujmy jaką cenną naukę. Nie inwestujmy od razu po kolejnej porażce tylko zastanówmy się co przyczyniło się do takiego wyniku. Pamiętajmy również, że nasze złe emocje nie zawsze muszą wynikać z porażek.

Być może czegoś nie udało nam się załatwić w urzędzie i jesteśmy podenerwowani – w takich sytuacjach warto odpuścić sobie inwestycje w opcje binarne.


Zostaw komentarz

*