Rodzaje rynków dla opcji binarnych

przez Brokerzy i platformy

Interesując się opcjami binarnymi na początek zazwyczaj zaczynamy naszą edukację od rodzajów opcji binarnych zapominając przy tym o podstawowych rynkach, na których opiera się głównie gra.

Do dyspozycji mamy zazwyczaj cztery rynki, a są nimi: rynek walut, akcji, surowców i towarów oraz indeksy. Najpopularniejszym rynkiem jest rynek walut. To właśnie tutaj najwięcej osób stawia swoje pierwsze kroki.

 

Rynek ten jest bardzo duży i nieprzewidywalny. Naszym zadaniem jest oczywiście przewidzenie czy kurs danej pary walutowej wzrośnie czy zmaleje.

 

Jedną z najbardziej popularnych par walutowych jest oczywiście EUR/USD. Śledząc w miarę wiadomości, takie jak chociażby zmiany sto procentowych przez banki jesteśmy w stanie w miarę przewidzieć dane kursy. Z biegiem czasu również zauważymy, które bardziej nam przypadną do gustu – ich ceny nie są tak dynamiczne jak inne propozycje.

Jeśli jednak już interesujemy się daną parą walutową warto sprawdzić czy dany broker ma ją w swojej ofercie, gdyż nie zawsze wszyscy proponuję je wszystkie. Kolejną propozycją jest rynek akcji. Tutaj brokerzy zazwyczaj proponują nam akcje najpopularniejszych firm światowych jakimi jest chociażby Apple czy Google.

 

Interesując się dokładnie daną firmę jesteśmy w stanie przewidzieć czy kurs jej akcji wzrośnie czy zmaleje.

Co ważne, pamiętajmy, że nie kupujemy akcji, a jedynie przewidujemy ich kurs. I tak jeśli Google wypuszcza na rynek nowego SmartWatcha i jest on hitem to możemy się spodziewać, że cena akcji tej firmy będzie rosła. Kolejny, rynek surowców i towarów jest również ciekawą propozycją.

Tutaj jednak musimy włączyć bardziej nasze myślenie, ponieważ na ich cenę wpływa głównie podać i popyt.

 

Do wyboru mamy różne surowce i towary, Zazwyczaj jest to popularna ropa naftowa, benzyna, złoto, srebro, a także kawa czy ryż. Choć tych propozycji jest o wiele więcej. Doskonałym przykładem jest ropa naftowa. Jej cena może spać kiedy podać jest większa niż popyt.

 

Ostatnim rynkiem jest rynek indeksów, np. nasz WIG20. Tu sprawa jest podobna do rynku akcji. Jednak musimy w tym przypadku poświęcić więcej naszego czasu na przeszukaniu najnowszych wiadomości na temat spółek, gdyż np. WIG20 to grupa 20 spółek.

Zatem jest to nieco bardziej skomplikowane niż rynek akcji. Stąd też w opcjach binarnych najmniej popularny.


Zostaw komentarz

*