W co warto inwestować w tym roku?

przez Blog o inwestowaniu

Podstawowe pytanie każdego początkującego inwestora, który już zdążył zarejestrować się u jednego z brokerów – w co warto inwestować?

Brokerzy finansowi oferują nam wiele rynków i możliwości, ponieważ konkurencja nie śpi i również wprowadza nowe opcje.

Na to pytanie nie da się odpowiedzieć jednoznacznie, ponieważ dziś może być one aktualne, a już za kilka dni – nie. Na świecie codziennie zapada wiele ważnych decyzji, a to właśnie one kształtują ceny. Choć nie tylko owe decyzji, gdyż inwestując np. w towary musimy doglądać informacji na temat zbiorów. Zatem ważne są również zjawiska pogodowe, które potrafią zupełnie zmienić wykres.

 

W co zatem inwestować?

Mamy rynek walutowy, rynek akcji, rynek surowców i towarów, indeksy (np. WIG 20).

Najwięcej osób zaczyna od popularnego runku walut. Brną w ten rynek niezależnie od tego co dzieje się aktualnie na świecie. Oczywiście jeśli interesujemy się np. firmą Apple, czytamy codziennie wiadomości na ich temat to warto inwestować w ich spółkę.

To dotyczy właściwie wszystkich rynków. W opcjach binarnych ważna jest nasza edukacja, strategie, ale również musimy na bieżąco przewidywać ruchy kursów. Jedni wybierają właśnie taką strategię, że wybierają jeden rynek, jedną firmę, jeden towar czy surowiec i tylko w to inwestują swoje ciężko zarobione pieniądze.

Są również gracze, którzy próbują zarobić jak najwięcej i swoje inwestycje opierają głównie na tym co dzieje się aktualnie na świecie.

 

Zatem mają jakieś pojęcie o wielu rynkach, ale np. dziś rano przeczytali artykuł dotyczący ropy naftowej i przewidują, że jej kurs spadnie. Dlatego też w Polsce powstaje coraz więcej czatów, dzięki którym gracze wymieniają się na bieżąco posiadanymi informacjami i inwestują w różne rynki.

 

Z drugiej strony po to mamy możliwość skorzystania z kont demo, aby się sprawdzić. Niby nic, gdyż gramy na wirtualne pieniądze, ale to właśnie takie aspekty są tu ważne. Dlatego zaczynając edukację opcji binarnych nie zapomnijmy skorzystać ze wszystkich możliwości, byśmy zobaczyli co tak naprawdę jest godne naszej uwagi.


Zostaw komentarz

*